FA | EN | AR
چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 93
جمع بازديدها تاكنون: 325168


بازدید خبرنگار باشگاه خبرنگاران صداوسیمای مرکز استان از اداره کل پزشکی قانونی

خبرنگار باشگاه خبرنگاران واحد خبر صداوسیمای استان ضمن بازدید از اداره کل وتهیه گزارشی از مشکلات وتنگناهای مجموعه پزشکی قانونی مصاحبه ای نیز با همکاران بخش تشریح وهمسایه های اداره این کل انجام دادند.
ملایی خبرنگار باشگاه خبرنگاران واحد خبر صداوسیما ی مرکز استان از اداره کل پزشکی قانونی استان بازدید و با دکتر غلامرضا همایون پورمدیرکل پزشکی قانونی دیداروگفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی کردستان در این دیدار ابتدا دکتر همایون پور ضمن بیان گزارشی از فعالیتها و اقدامات حوزه مدیریتی به بیان مشکلات و تنگناهای مجموعه پزشکی قانونی استان پرداخت.
ایشان با اشاره به وضعیت نامناسب سالن تشریح مرکز استان وچند شهرستان تابعه استان گفتند: یکی از عمده مشکلات پیش رو، نبود یک سالن تشریح مجهز به امکانات تشریح در مرکز استان است. ایشان گفتند با توجه به اینکه ساختمان این اداره کل قدیمی و قبلا مسکونی بوده است پرسنل این اداره کل ناچارا امور تشریح را در پارکینگ این ساختمان که محل مناسبی جهت انجام تشریح نیست انجام می دهند.
مدیرکل پزشکی قانونی در بخش دیگر از سخنان خودگفت،چون ساختمان این اداره کل درمرکز شهر قرار دارد و موقع اعزام اجساد به این مرکز خیابانهای منتهی به واسطه ازدحام مردم و ترافیک شدید باعث نارضایتی همسایه ها و رانندگان در این مسیر شده است.
ایشان به ادارات پزشکی قانونی شهرستانهای بانه و کامیاران اشاره کردند وگفتند امورات تشریح این مراکز نیز درفضای نامناسبی در محل بیمارستان این شهرستانها با ابتدایی ترین امکانات انجام می گیرد که خود این کار نیز باعث نارضایتی پرسنل و افراد بستری دربیمارستانها شده است.
در ادامه این دیدار دکتر همایون پور به کمبود نیروی انسانی خصوصا(پزشک)اشاره کردند وگفت ، سختی کار وپایین بودن دستمزد پزشکان این اداره کل نسبت به ادارات هم طراز باعث شده که درطول سالیان اخیر و درحال حاضر نیز علی رغم انتشار آگهی های استخدام و برگزاری آزمونهای استخدامی این اداره کل از جذب نیوی متخصص (پزشک)موفق نبوده ، واین شرایط باعث شده که پزشکان رغبتی جهت کار در پزشکی قانونی نداشته باشند.
همایون پور به وضعیت نامناسب ساخت پروژه سالن تشریح وآزمایشگاه این اداره کل واقع در شهرک بهاران سنندج اشاره کرد و افزود : نبود اعتبارات لازم باعث شده که پروژه مذکور با 45درصد رشد فیزیکی در حال حاضر عملیات ساخت آن متوقف شده است.
در پایان این دیدار ملایی خبرنگار باشگاه خبرنگاران صداوسیما از قسمت سالن تشریح این اداره کل بازدید و مصاحبه ای نیزبا همکاران شاغل در بخش تشریح سنندج و تنی چند از همسایه ها انجام دادند.

تاریخ انتشار: ٠٠:٤١ -1396/06/27 کد مطلب :٢٩٦٨٢
  نسخه چاپي

خروج

آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: سنندج، خيابان شهيد تعريف کدپستی: 6617617571
تلفن: 3285480، دورنگار: 3285481،
پیام کوتاه: 20001372